Ege Orman Vakfı 500 kW (Saha Uygulaması)

Ege Orman Vakfı 500 kW (Saha Uygulaması)

02 Nisan 2020, 14:56
Ege Orman Vakfı 500 kW (Saha Uygulaması)

İzmir ili Menderes ilçesinde Ege Orman Vakfı'na ait arazi üzerinde 500 kWp kapasite ile kurulumunu tamamladığımız bir projedir.

Şirketimiz, doğa dostu projeler geliştiren Ege Orman Vakfı ile ortak paydada buluşmuş ve 'Güneşten Ormanlar' adı altında ki güneş elektrik santralini kurmuştur. Ege Orman Vakfı kurulum bedelinin %50'sini İzmir Kalkınma Ajansı’ndan karşılamış bu yönüyle de ülkemiz ve vakıf adına çok karlı bir yatırım olmuştur.

Projemiz, kurulduğu dönem itibariyle İzmir ve Batı Anadolu bölgesinin en yüksek güçlü elektrik santrali olmuş, bilhassa İzmir, Muğla ve Aydın'da kurulan birçok santral için örnek teşkil etmiştir.

‘Güneşten Ormanlar’ yatırımı esnasında Ege Üniversitesi ile şirketimiz arasındaki bilgi paylaşımı, hem bizler ve hem de öğretim görevlileri açısından teoride ki bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi adına farklı bir deneyime ev sahipliği yapmıştır.

Projeyle ilgili basında yer alan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/ege/gunesten-ormanlar-tuttu-40025797

2015 yılından itibaren güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren firmamız, ülkemiz adına birçok projede yer almıştır. Güneş enerjisi santralleri kurulması amacıyla Türkiye'de ki ilk projeleri gerçekleştiren firmamız bünyesinde sektörün en tecrübeli mühendis ve teknikerleri yer almaktadır.

  • 0216 606 44 58

  • info@zenaenerji.com

  • Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi No:200/6 Kadıköy/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 13:00 Arası.
    Pazar: Kapalı

Web Design ekolektif.com